• Zaloguj się
  • Załóż konto

     DANE DO LOGOWANIA

Pokaż

Pokaż

Jeżeli nie pamiętasz hasła, wpisz swój adres e-mail, a my prześlemy do Ciebie wiadomość z nowym hasłem.


Wróć do logowania

Zamknij
Zamknij
IT'S YOUR TIME
IT'S YOUR STYLE
Strona główna » Blog » ORIENT WATCH - zegarki automatyczne

ORIENT WATCH - zegarki automatyczne

Data dodania:
Mechanizm zegarka składa się z setek części i może być nazwany "sercem" zegarka mechanicznego. Nakręcanie sprężyny powoduje "bicie serca" i to podobieństwo do ludzi stanowi o wyjątkowym pięknie zegarka mechanicznego, które na całym świecie...

ORIENT WATCH to japońska manufaktura produkująca zegarki na światową skalę

Istnieje od ponad 60 lat, od momentu założenia w 1950 roku a jej zegarki noszone są w ponad 70 krajach. Marka oferuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów, szczególną uwagę skupiając na zegarkach mechanicznych, które były zawsze wiodącą częścią oferty.

Czym jest zegarek mechaniczny?

Zegarek mechaniczny jest zasilany wyłącznie siłą sprężyny, bez użycia energii elektrycznej.

W zegarku nakręcanym ręcznie, sprężyna mechanizmu jest naciągana poprzez nakręcanie koronki. Sprężyna automatycznego zegarka mechanicznego jest naciągana poprzez ruch ręki, na której zegarek jest noszony - mechanizm gromadzi energię. Podczas, gdy zegarek kwarcowy (zasilany baterią) pracuje automatycznie w przeciwieństwie do zegarków mechanicznych, które nie pracują bez ingerencji człowieka.

Mechanizm zegarka składa się z setek części i może być nazwany "sercem" zegarka mechanicznego. Nakręcanie sprężyny powoduje "bicie serca" i to podobieństwo do ludzi stanowi o wyjątkowym pięknie zegarka mechanicznego, które na całym świecie jest nieprzerwanie podziwiane.

Mechanizm zegarka mechanicznego

Na pracę zegarka mechanicznego składają się trzy główne części:
  • sprężyna główna odpowiadająca za siłę
  • zębatki, które przekazują siłę i poruszają wskazówkami
  • balans, który oscyluje w przód i tył utrzymując precyzję pomiaru czasu
Kwarcowy zegarek wskazówkowy (analogowy), posiada zębatki do przekazywania siły - tak jak zegarek mechaniczny ale jest zasilany baterią a do utrzymywania precyzji wykorzystuje oscylator z kwarcowego kryształu.
W zegarku cyfrowym, główną różnicą jest zastąpienie zębatek układem elektronicznym.

Atrakcyjność zegarków mechanicznych

Trzy zalety, które stanowią o ich wyjątkowości:
  • przyjazne środowisku naturalnemu - zegarki mechaniczne nie używają baterii, gdyż napędzane są siłą kinetyczną poprzez codzienny ruch ich użytkowników lub nakręcanie koronki
  • gotowość do użycia - zegarki mogę być używane niezwłocznie po ich nakręceniu, nawet po długim czasie przerwy w pracy
  • wartość emocjonalna - wymiana części zapewnia zegarkom długowieczność, dodając wartość emocjonalną rodzinnym więzom na przestrzeni pokoleń.

W sklepie TIME BUTIK zakupicie Państwo szeroką gamę zegarków ORIENT. Dzięki importowi bezpośredniemu od dystrybutorów marki w Europie mamy możliwość sprzedaży zegarków ORIENT w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Aktualna oferta zegarków ORIENT

Zapraszamy
Zespół TIME BUTIKPrzejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog