• Zaloguj się
  • Załóż konto

     DANE DO LOGOWANIA

Pokaż

Pokaż

Jeżeli nie pamiętasz hasła, wpisz swój adres e-mail, a my prześlemy do Ciebie wiadomość z nowym hasłem.


Wróć do logowania

Zamknij
Zamknij
IT'S YOUR TIME
IT'S YOUR STYLE
Strona główna » Zegarki Timex

Zegarki Timex

TIMEX T5K527-2038 ZEGAREK TIMEX T5K527 152,00 zł WYSYŁKA 1-3 dni


Zegarki Timex nie od razu mogły pochwalić się popularnością, jaką cieszą się obecnie. Wszystko zaczęło się w 1854 roku w amerykańskim mieście Waterbury. Przedsiębiorstwo, które początkowo nie nosiło nazwy Timex, ale Waterbury Clock Company (WCC), zajmowało się produkcją niedrogich zegarków, mających być alternatywą dla europejskiej konkurencji. Jednak ambicje kolejnych właścicieli firmy były coraz większe. Produkcja stopniowo nabierała rozpędu, a kolejne modele czasomierzy zaczęły zdobywać uznanie na lokalnym i światowym rynku. Podczas gdy świat pogrążony był w pierwszej z dwóch wielkich wojen, WCC rozpoczęło wytwarzanie zegarków na rękę. Udane wejście w nową erę technologiczną pozwoliło przedsiębiorstwu wyprzedzić znaczną część konkurencji, jednak prawdziwy uśmiech losu pojawił się dopiero w 1933 roku. To wtedy firma stworzyła, na licencji Walta Disneya, rozchwytywany zegarek dziecięcy z wizerunkiem Myszki Miki.
Na pierwsze produkty nazwane oficjalnie zegarkami Timex trzeba było poczekać jeszcze kilkanaście lat. Zmiana nie ograniczała się jednak wyłącznie do marki, pod jaką się ukazywały. Producent zegarków Timex miał nowy cel: chciał, by owoce jego pracy były kojarzone z tytaniczną wytrzymałością i niezawodnością. Dlatego zanim kolejne modele trafiały na nadgarstki, były poddawane licznym testom wytrzymałościowym. Najgłośniejszym i szeroko opisywanym w ówczesnej prasie był eksperyment polegający na… zrzuceniu zegarka Timex z zapory Grand Coulee. Próbom poddawało je też wielu znanych sportowców, a wszystkie kończyły się spektakularnymi sukcesami. Marzeniem wielu pań były natomiast damskie zegarki Timex z serii „Cavatina”.
W późniejszych latach tradycyjne czasomierze zaczęły być wypierane przez elektroniczne. Zegarki Timex nie tylko nie pozwoliły sobie zostać w tyle, ale pełniły wiodącą rolę w tej transformacji. W ofercie firmy znalazły się m.in. modele wyposażone w monitory tętna czy systemy GPS. Obecnie w sklepie timebutik.pl można znaleźć zarówno klasyczne, eleganckie zegarki wskazówkowe, jak i modele nowoczesne, wielofunkcyjne i designerskie. Wśród nich zarówno damskie i męskie zagarki Timex, wszystkie fabrycznie nowe i posiadające pełną dokumentację producenta. Produkty są zapakowane w oryginalne opakowania i są objęte gwarancją.